Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań słynie z ciekawych zabytków, oryginalnych potraw oraz gościnnej atmosfery. Jak to mówią Poznań miasto doznań!

 

Serce Poznania to Stary Rynek z renesansowym ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami. Jest to główny punkt spotkań zarówno jego mieszkańców jak i turystów. W południe warto zobaczyć koziołki trykające się na wieży ratusza.

 

Obok ratusza znajdziemy kolorowe domki budnicze. Były niegdyś miejscem, w którym handlowano rybami, świecami i solą.

 

Kościół Farny św. Stanisława – Na jednej z uliczek Starego Rynku znajdziemy kościół farny św. Stanisława. Jest to jeden z najbardziej monumentalnych, barokowych kościołów w Polsce. Jego bogate wnętrze zachwyca.

 

KOLEGIUM POJEZUICKIE- Gmach w kształcie podkowy i obszernym dziedzińcem i krużgankiem zbudowany w połowie XVIII w. jest obecnie siedzibą Urzędu Miasta Poznania. W 1806 r. mieszkał tutaj Napoleon. Koncertował tutaj również Fryderyk Chopin.

 

TEATR WIELKI – obecnie jedna z najlepszych scen operowych w kraju

 

ZAMEK CESARSKI- ostatnia i najmłodsza rezydencja monarsza w Europie. Powstał dla Cesarza Wilhelma II. Obecnie Zamek pełni rolę centrum kultury( wystawy, kino, teatr, koncerty).

 

WARTA – W Poznaniu płynie rzeka Warta. Jest to trzecia pod względem długości rzeka Polski.

 

KATEDRA – pierwsza polska katedra z X w.

 

POMNIK JANA PAWŁA II – W 2000 r. w pobliżu Katedry odsłonięto pomnik Ojca Świętego. Autorką rzeźby jest Krystyna Fałyga-Solska. W otoczenie pomnika wkomponowano kamienie wydobyte podczas prac archeologicznych prowadzonych na terenie Ostrowa Tumskiego.

 

Most Biskupa Jordana- określany jako Most Cybiński lub Most Śródecki- kładka pieszo- rowerowa na rzece Cybinie. W tym miejscu znajdziemy kłódki, które pozostawiają zakochani i nowożeńcy robią sobie tutaj sesje zdjęciowe. Nocą to miejsce wygląda naprawdę oszałamiająco.

 

Mural Opowieść Śródecka – polski mural, który zachwycił świat znajduje się w jednej z najstarszych dzielnic Poznania. Został nominowany w konkursie 7 nowych cudów Polski, organizowanym co roku przez National Geographic.

 

Ścieżka w Koronach drzew Poznań- Antoninek– poznańska ścieżka w koronach drzew ma 250 metrów długości i wznosi się maksymalnie 13 metrów nad ziemią.

 

CYTADELA – Największy park miejski (ok. 100ha). Był to fort, będący zwieńczeniem twierdzy Poznań. Po wojnie został przekształcony w park. Idealne miejsce wypoczynku i rekreacji z bogatą ofertą muzealną ( Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań)

 

Oczywiście to tylko niektóre z atrakcji turystycznych, które możemy zobaczyć w malowniczym Poznaniu. Piękny prawda? Czujecie niedosyt? Zatem zapraszam Was serdecznie do odwiedzenia mojego rodzinnego miasta.