Porywający meksykański taniec ludowy

Hola Amigos! 🙂

Tym razem moim gościem jest Daniela Castillo, która jest choreografką i założycielką grupy tanecznej

,,Monarka Mex Folk”. Dani  pochodzi ze Ciudad de Mexico i obecnie mieszka w Warszawie. Opowiedziała mi i o swojej pasji oraz czym jest meksykański taniec ludowy.

Kim chciałaś zostać  kiedy byłaś dzieckiem?

Kiedy byłam dzieckiem chciałam być każdym ale zaczęłam tańczyć odkąd miałam 4 lata.

Czym zajmujesz się w Polsce?

Obecnie w Polsce jestem tancerką meksykańskiego tańca ludowego. Dodatkowo tworzymy warsztaty tańca i rzemiosła. Tworzymy piniaty i catrinas.

Skąd pochodzi nazwa Monarka Mex Folk?

Nazwa zespołu nawiązuje do motyla monarchy, który,pochodzi z Ameryki Łacińskiej. Co roku podróżuje tysiące kilometrów z Kanady do Meksyku żeby się rozmnożyć i zapylić kwiaty, a po odzyskaniu sił wraca w Góry Skaliste. Tak jak te wyjątkowe motyle, niektórzy Meksykanie (z pochodzenia albo z wyboru) są obywatelami świata. W Polsce postawili przed sobą zadanie dzielenia się swoją kulturą z innymi poprzez meksykańskie regionalne tańce i muzykę

Co charakteryzuje meksykański taniec ludowy?

Meksykański taniec ludowy to radość, różnorodność strojów i kolorów a przede wszystkim okrzyki i interakacja z publicznością.

Gdzie możemy Was znaleźć?

Występujęmy w restauracji Santa Catrina. Współpracujemy  również z Ambasadą Meksyku w Polsce i  w domach kultury, restauracjach czy na różnego typu wydarzeniach.

Odwiedź profil zespołu Monarka Mex Folk na portalach społecznościowych Facebook i Instagram: @monarka.polska

 

A tymczasem zobaczcie jak prezentuje się grupa taneczna Monarka Mex Folk!

Porywający folklor meksykański