Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław to stolica województwa dolnośląskiego, czwarte najludniejsze miasto w Polsce.

Stary Ratusz we Wrocławiu – późnogotycki budynek na wrocławskim Rynku, jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce, zarazem jeden z głównych zabytków architektonicznych Wrocławia.

Stary Ratusz we Wrocławiu
Stary Ratusz we Wrocławiu

Staromiejski rynek w idealny sposób łączący zabytkowe renesansowe i manierystyczne kamieniczki ze rekonstrukcjami powojennymi należy do największych na kontynencie.

Staromiejsski rynek
Staromiejski rynek

W Afrykarium w basenach o pojemności 15 milionów litrów pływa 260 gatunków ryb z całego świata, w tym płaszczki i rekiny, a w lasach deszczowych śpiewają ptaki.

Hydropolis- To jedno z najnowocześniejszych w Europie centrów, w którym liczne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki i modele mają za zadanie pokazać wodę z różnych, fascynujących perspektyw.

Bilet do Hydropolis
Bilet do Hydropolis

 

Zobaczcie ten filmik! Takie rzeczy tylko w Hydropolis. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie.

Wrocław warto zobaczyć także od strony rzeki, pływając statkiem, kajakiem, rowerem wodnym, motorówką czy katamaranem. Odrę można pokonać także górą, czyli kolejką linową Polinka, a po mieście wybrać się na wycieczkę rowerem miejskim czy meleksem.

Na tym atuty Wrocławia się nie kończą. Fakt, że został wybrany Europejską Stolicą Kultury 2016, jest tylko potwierdzeniem, że miasto tętni wydarzeniami.

Wrocławskie krasnale

Niewielkie rzeźby krasnali, w liczbie stale rosnącej, są umieszczane we Wrocławiu sukcesywnie od 2005 roku. Wywodzą się od malowanych w latach 80. XX wieku graffiti, a następnie happeningów organizowanych przez ruch „Pomarańczowej Alternatywy” ośmieszających w sposób pokojowy system komunistyczny. Po upadku PRL-u krasnale uległy zapomnieniu, aż do sierpnia 2005 roku, kiedy to wrocławski rzeźbiarz Tomasz Moczek ustawił pięć pierwszych krasnali.

Nowe postacie tworzone są przez artystów z całej Polski, a ich opiekunami są instytucje publiczne, firmy oraz osoby prywatne. Organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali, gry plenerowe, spektakle teatralne oraz wydawane mapy dla turystów, którzy chcą połączyć poszukiwanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem Wrocławia.

 

Wrocławskie krasnale
Wrocławskie krasnale

 

To jest niewielka część atrakcji turystycznych jakie można zobaczyć we Wrocławiu i wierzę, że przekonałam Was, że warto się tam wybrać!

To kto  już wybiera się do Wrocławia?

Ściskam 🙂

Paulina